Zāļu pretvēža izpēte un attīstība: ir vajadzīga racionāla kaislība

Vēzis ir nopietns drauds ļaundabīgo slimību veselībai. Pēdējo desmit gadu laikā ar progresu medicīnas pamatpētniecībā un klīniskās izpētes modeļa izmaiņās un dažu jaunu pretvēža zāļu mērķa atklāšanā pretvēža zāļu izpēte un attīstība ir piedzīvojusi milzīgas pārmaiņas - no tradicionālās citotoksiskuma. Narkotiku klase, kas vērsta pret citotoksiski mērķētu narkotiku attīstība. Šajā dokumentā no 2005. gada 1. janvāra līdz 2011. gada 31. decembrim tika pārskatīts un pārskatīts iekšzemes un ārvalstu pretvēža zāļu izpētes ziņojums, apkopojot un analizējot pēdējos 10 gadus, pretvēža zāļu izpēte un galvenā progresa un nākotnes tendenču attīstīšana , Ņemot vērā pretvēža zāļu izpētes un attīstības personālu, lai sniegtu atsauci.

Ugunsgrīdīgo slimību dēļ un klīnisko vajadzību steidzamības dēļ pretvēža zāles ir bijis karsts pētījums un inovatīvu zāļu izstrāde. Īpaši pēdējos gados vietējie un ārvalstu lielie farmācijas uzņēmumi ir palielinājuši ieguldījumus pretvēža zāļu izpētē un attīstībā, daži no sākotnējiem nevardarbīgu narkotiku uzņēmumiem ir pievienojušies nozares pārstāvjiem, apvienojot un iegādājoties, sadarbojoties un citos veidos paplašināt savu audzēju produktu līniju. Saskaņā ar statistiku, ārvalstu uzņēmumi 2010. gadā uzsāk audu zāļu savienojumu klīnisko izpēti 2005. gadā ir apmēram 2,5 reizes; Valsts pārtikas un zāļu pārvalde (SFDA) pieņēma pretvēža narkotiku prasības veido daļu no visiem novatoriskiem narkotikām, no 2005.gada 10% pieauga līdz aptuveni 40% 2010.gadā - gan iekšzemes, gan jauno narkotiku, vai jaunu narkotiku skaits, lai deklarētu numuru no divkāršā Valsts lielākajā jauno zāļu radīšanā īpaša, deklarētās kandidātu savienojumi arī gandrīz 60% pret pretvēža zāles.

Molekulārā mērķauditorijas izpēte ir kļuvusi par galveno

Tradicionālās citotoksiskās zāles (kas var īpaši bloķēt šūnu dalījumu un izraisīt šūnu nāvi), vienlaicīgi nogalinot audzēja šūnas, arī iznīcina parastās cilvēka šūnas ar ārstēšanas izraisītu toksicitāti un pat var saīsināt pacienta dzīvi. Tādēļ daudzu pētnieku mērķis ir kļūt par pretvēža līdzekļu, kas selektīvi nogalina vai nomāc jauno audzēja šūnu mehānismu, pētniecību un attīstību.

Molekulārās bioloģijas un šūnu bioloģijas strauja attīstība atklāj daudzus audzēju šūnu augšanas, proliferācijas un regulēšanas molekulārus mehānismus. Pamatojoties uz to, ir atrasti dažādi pretvēža jauni narkotiku mērķi. Šie mērķi ir salīdzinoši specifiski un var bloķēt audzēja augšanu vai samazināt ietekmi uz parastām šūnām, toksiskums ir relatīvi viegls. Tādējādi pretvēža zāļu izstrāde no citotoksiskām zālēm un plaša spektra šūnu cikla inhibitoriem uz specifiskākiem šūnu signālu pārneses inhibitoriem, ieskaitot makromolekulāros monoklonālos antivielas un mazu molekulu savienojumus. Kas, savukārt, ir mazu molekulu tirozīna kināzes inhibitors (TKI), lai attīstītu vispopulārāko pretvēža līdzekļu klasi. Līdz 2005. gadam SFDA apstiprināja TKI jauno zāļu klasi mazāk par 5, un līdz 2011. gada beigām jauno narkotiku kopējais daudzums bija vairāk par 50.

Pašlaik TKI mērķi galvenokārt koncentrējas uz EGFR, VEGFR, PDGFR, SRC, ABL un vairākiem citiem tirozīnkināzes grupas locekļiem, pašreizējie produkta panākumi ir vērsti arī uz šiem mērķiem. Hepatocītu augšanas faktors (HGF) un tā receptora c-Met proteīns ir arī biežāk sastopams mērķis un, visticamāk, būs nākamais veiksmīgais mērķis. Tā kā audzēju augšana un izdzīvošana balstās ne tikai uz receptoru vai signālu ceļu, vienīgais līdzeklis, kas iedarbojas uz vairākiem mērķiem, var radīt vairākas farmakoloģiskas aktivitātes, lai panāktu virkni saikņu signāla ceļu kavēšanā, tādēļ TKI loma vairākos mērķi, šķiet, ir pašreizējā audzēja narkotiku galvenā attīstības virziena (aptuveni 3/4).

Otrkārt, daudzām farmācijas kompānijām narkotiku produktu līnijas ir ievērojami pārklājas, jo vienam mērķim var būt vairākas zāles. Tajā pašā laikā tiek veidotas vairākas zāles, kas paredzētas vienādām indikācijām (lielākoties koncentrējas augļa liela tirgus potenciāla izplatībai audzējā, nevis sīkšūnu plaušu vēzim, kas ir lielākais NSCLC). No otras puses, pētījumi mazu indikāciju jomā ir kļuvuši "pārpildīti" intensīvas konkurences dēļ augsta riska audzēju jomā, kas noveda pie lielāka korporatīvā pētījuma par citiem retiem audzējiem vai no tiem. Piemēram, kopš 2005. gada decembrī SFDA apstiprināja Sorafeni, ievērojami palielinājās jauno zāļu lietošana nieru vēža rajonā. Tāpēc, kā pašreizējā konkurences situācijā, lai izstrādātu saprātīgu P & A stratēģiju, identificēt atbilstošu klīnisko pozicionēšanu ir diezgan svarīga.