Pretvīrusu imunitāte laika gaitā

Vīrusa pretvīrusu ilgums dažādos vīrusos plaši atšķiras, galvenokārt saistībā ar šādiem faktoriem.

1. Vietējā infekcija un sistēmiskā infekcija sistēmiskā infekcija, pateicoties ekstensīvai iedarbībai uz vīrusu antigēniem un imūnsistēmu, slimība bieži vien ir drošāka imunitāte un ilgāks laiks. Šādas slimības ir parasts, masalas, poliomielīts, japāņu encefalīts utt. Dažas vīrusu infekcijas tiek aprobežotas ar vietējo vai gļotādas virsmu, un nav viremijas, šie vīrusi bieži izraisa īslaicīgu imunitāti, saimniekdators vairākas reizes var inficēties, piemēram, gripas vīruss, izraisīt saaukstēšanās rhinovīrusu un tā tālāk.

2. Vīrusu serotips Daži vīrusi ir tikai viens serotips, pēc tam, kad slimība saņem vairāk drošas imunitātes, piemēram, A hepatīta vīrusu, masalu vīrusu. Un dažiem vīrusiem ir īpaši serumi, piemēram, rinovīrusam ir vairāk nekā 700 serotipu, izveidojot imūno infekciju citiem vīrusiem, kuriem nav krusteniskas ietekmes.

3. Antigēnu variācijas Daži vīrusi ir antigēni nestabili, tiem ir tendence uz mutācijām, tikai pārejoša imunitāte pēc infekcijas. Piemēram, A vīrusa gripas virsmas antigēns, kuram ir tendence mainīties, lai pūlis zaudētu imunitāti, var izraisīt gripas epidēmiju un pat globālo pandēmiju.