B hepatīta aknu funkcija ir normāla, nav pretvīrusa?

1. Vai aknu funkcija ir normāla, tikai aplūkojiet transamināžu līmeni?

Aknas ir liela ķīmijas rūpnīca, kam ir ļoti liela loma cilvēku vielmaiņas procesā. Runājot par aknu funkciju, lielākā daļa cilvēku domā, ka aknu darbība ir laba, vienkārši skatieties transamināzes (ALAT un AST) uz līnijas, bet faktiski atspoguļo aknu funkciju rādītājus vairāk nekā šie divi projekti, tostarp albumīns, globulīns, holīnesteri Fermenti , koagulācijas funkcija un seruma bilirubīns utt. Dažiem pacientiem ir normāls transamināžu līmenis, bet olbaltumvielu elektroforēze liecina, ka globulīns ir paaugstināts, albumīns samazinās, bet balto asiņu attiecība ir inversija (normālais diapazons ir 1,5-2,5, mazāk nekā 1,5 ir apgriezts), kas norāda, ka var rasties hronisks hepatīts ciroze; Cholinesterāzes līmenis samazinājās, arī norādot, ka aknas ir bojātas.

Tātad, vai normāla aknu funkcija ne tikai jāpārliecinās par transamināzi, bet arī jānosaka citi integrācijas rādītāji.

Turklāt dažādās slimnīcās ar dažādu reaģentu noteikšanu, bioķīmiskais analizators ir atšķirīgs, arī izmērītās transamināžu normālās vērtības ir atšķirīgas. Jums slimnīcā vīrieši ar normālu augšējo robežu ALAT ir 40, 35 sievietes. Aknu funkciju rādītājos ALT līmenis mainās visjutīgāk, jo tas ir aknu šūnu citoplazmā, AST atrodas aknu šūnu mitohondrijās, tiklīdz aknu šūnas tiek iznīcinātas, ALT būs pirmais noplūdes līmenis asinīs. konstatēts. Tomēr daži pacienti ar cirozi, pārbauda normālu ALT līmeni, ASAT ir paaugstināts, bet arī aknu disfunkcija.

2. Aknu funkcija ir normāla, kas norāda, ka hepatīts B nav nopietns?

Tas nav absolūti, pirms tam sakot: "elastīga mehāniskā transamināze, briesmīgi dzeltena, spītīga T". Kāpēc to sauc par elastīgu transamināzi? Pacientiem ar hronisku B hepatītu, var būt nogurums, palielinās vīrusu replikācija, palielināsies transamināžu līmenis, taču, tā kā pati aknu patiešām ir ļoti spēcīga kompensējošā ietilpība, dažu aknu zāļu lietošana vai arī ar to vienkārši netiek galā, dažas dienas pēc transamināžu kas spēj pazemināties. Tāpēc transamināžu līmeni ir ļoti viegli mainīt, viens aknu funkcionālo testu rezultāts ir normāls un nevar izskaidrot, vai B hepatīta stāvoklis nav nopietns.

Turklāt "briesmīgi dzeltena" attiecas uz: pacientiem ar dzelti, paaugstinātu bilirubīna līmeni serumā, norādot, ka stāvoklis ir palielinājies; "spītīgs T" attiecas uz pagātni, ko izmanto, lai noteiktu TTT eksperimentu (timiāna duļķainības tests) plazmas koncentrāciju, tagad ir aizstāts ar olbaltumvielu elektroforēzi, ko var novērtēt ar hronisku hepatītu ir viegla, mērena vai smaga, vai ir izstrādāta cik hepatīta cirozi.

3. Aknu funkcija ir normāla, progresēšanas risks ir mazāks?

Kā minēts iepriekš, aknu funkcija ir normāla, var tikai izskaidrot, ka pašreizējā aknu kompensācijas kapacitāte nav slikta, nenozīmē, ka slimība neattīstīsies. Tas bija 10 cilvēki (aknu šūnas), lai strādātu, tagad samazina līdz 5 cilvēkiem (vīrusu aktivitāte iznīcina daļu no aknu šūnām), lai gan cīņa spēks, pūles var arī pabeigt aknu ķīmijas rūpnīcas darbu, bet šī situācija nav absolūti nē, jo vīruss joprojām ir nepārtraukta replikācija, kaitējums normālām aknu šūnām. Ja kavēšanos neārstē, nākotnē noteikti turpinās attīstīties slimība, cirozes attīstība, aknu vēža risks netiks samazināts.

4. Aknu funkcija ir normāla, vai B hepatīts nav pārvades stāvoklis?

Parasti mēs sakām, ka pārvadātājiem jābūt imūnās tolerances pret hronisku B hepatīta vīrusa nesējiem, proti, ķermeņa un vīrusa mierīgu valsts līdzāspastāvēšanu, imūnsistēma nav uzsākusi uzbrukumu vīrusam, aknu šūnas neparādās. Bija acīmredzams kaitējums. Papildus normālai aknu funkcijai pacients arī atbilst šādiem nosacījumiem, to var uzskatīt par reālu nesēju:

1) B hepatīts ir pieci antigēnu pozitīvi, bieži inficēšanās laika vārdā ir relatīvi īss;

2) vīrusu slodze ir salīdzinoši augsta, parasti 10 no 7 jaudas, 8 reizes;

3) pacientiem ar ne vairāk kā diviem aknu iekaisuma līmeņiem un vairāk nekā divām aknu fibrozēm;

4) pacienti var regulāri pārbaudīt, ik pēc 3 līdz 6 mēnešiem, lai vienu reizi pārbaudītu, ALT nav paaugstināts!

Ja 50 gadus veci, vecāki pacienti, aknu funkcija ir normāla, bet vīrusu slodze nav ļoti augsta, apmēram 10 no 3 reizēm, tad viņš var jau sen inficēties ar B hepatīta vīrusu, ir bijis ar vīruss Cīņas gads. Ja aknu šūnas nevar atjaunot, aknu zarnu šūnas ražos šķiedru vadu, aizpildīs bojāto aknu šūnu telpu un lēnām attīstīsies aknu hepatīta ciroze. Tāpēc iepriekš minētie pacienti nepieder pie reālajiem hroniskajiem nesējiem.

5. Aknu funkcija ir normāla, nav pretvīrusu terapijas?

Pacienta aknu funkcija ir normāla, ja tiesnesis patiešām atrodas nesēja stāvoklī, organisms nav uzsācis imūnsistēmu pret vīrusu, tad tas nav nepieciešams vai arī tas nav piemērots antiretrovīrusu ārstēšanai; bet, ja pacients ir attīstījies, lai ciroze, mēs ticam, ka, kamēr vīrusu var atrast, pat ja aknu funkcija ir normāla, ir pretvīrusu terapija.

Dažiem pacientiem ar aknu slimību vai fermentu zāļu samazināšanos, aknu funkcionālo testu rezultāti ir normāli, slimības kontrole, un nav nepieciešams pretvīrusu līdzeklis. Patiesībā šī ideja ir nepareiza, tā ir līdzīga bakteriālajai infekcijai, ko izraisa pneimonija, pretsāpju pretsāpju līdzeklis ir simptomu mazināšana, paliatīvā iedarbība, un antibiotikas ir zāles, jūs varat notīrīt baktērijas in vitro; hepatītu izraisa vīruss Aknu zāles, samazina fermentu var tikai transamināze, lai samazinātu aknu bojājumus, tas pats ir pagaidu risinājums, pretvīrusu terapija ir atslēga.

Tātad, neveic pretvīrusu līdzekļus, ne tikai jāpārliecinās par transamināzi, vienkārši jāapsver aknu funkcija, jābūt visaptverošiem spriedumiem vai arī ir viegli novilcināt slimību. Turklāt pacientam ir jāatceras, ka agrīnais pretvīrusu līdzeklis ir agrīns ieguvums, vēlīns pretvīrusu līdzeklis ar kavēšanos, nav pretvīrusu zāļu, tas nav ieguvums!