Standarta pretvīrusu terapijai hroniskas terapijas gadījumā

Saskaņā ar 2006. gada valsts hepatīta B epidemioloģisko izpēti liecina, ka Ķīnas pašreizējā hroniskā HBV infekcija ir aptuveni 93 miljoni cilvēku, no kuriem aptuveni 20 miljoni gadījumu ir hroniska B hepatīta slimnieki. Tomēr Ķīnas Tehniskās zinātņu akadēmijas profesors Zhuang Hui norādīja, ka pašreizējais hroniskā B hepatīta ārstēšanas stāvoklis joprojām nav optimistisks.

Antivīrusu terapija ir hroniskā B hepatīta ārstēšanas princips, bet daudziem pacientiem, ja nav acīmredzamu simptomu, nav saistītas ārstēšanas, lai pārbaudītu aknu darbību. Aptuveni 3% līdz 6% pacientu katru gadu ciroze izzūd un galu galā kļūst par aknu vēzi.

Pirmkārt, noskaidrojiet hroniskā B hepatīta pretvīrusu standartu

1, HBeAg pozitīvs, HBV DNS ≥105 kopijas / m (ekvivalents 2000 SV / ml); HBeAg negatīvs, HBV DNS ≥104 kopijas / m (atbilst 2000 SV / ml);

2, ALT ≥ 2 × ULN, piemēram, ārstēšana ar interferonu, ALAT jābūt ≤ 10 × ULN, kopējam bilirubīna līmenim serumā jābūt <2 ×="">

3, ALT <2 ×="" uln,="" bet="" aknu="" histoloģija="" parādīja="" knodell="" hai="" ≥="" 4="" vai="" iekaisuma="" nekrozi="" ≥="" g2="" vai="" fibrozi="" ≥="">

Pastāvīgā HBV DNS pozitīvā darbība neatbilst iepriekš minētajiem ārstēšanas kritērijiem, taču jāuzskata arī par vienu no šādiem apstākļiem, lai nodrošinātu pretvīrusu terapiju.

1, ja ALAT ir lielāks par parasto augšējo robežu un vecums> 40 gadus vecs, jāapsver arī pretretrovīrusu terapija.

2, ja aknu histoloģija parāda Knodell HAI ≥ 4 vai iekaisuma nekroze ≥ G2 vai fibroze ≥ S2, tai jābūt tuvu aknām, aktīvi jālieto pretvīrusu terapija.

3, dinamisks novērojums atklāja, ka slimības progresijas pierādījumi (piemēram, palielināta liesa), ierosinātā aknu histoloģiskā izmeklēšana, ja nepieciešams, tiek sniegta pretvīrusu terapija.

Ārstēšanas sākumā jāizslēdz zāles, alkohols vai citi faktori, ko izraisa paaugstināts ALAT līmenis, ALT arī jāizslēdz pēc īslaicīgas normālas ALAT lietošanas. Dažos īpašos gadījumos, piemēram, cirozes gadījumā vai bifenila struktūras atvasinājumu lietošanā, ASAT līmenis var būt augstāks par ALAT, AST līmeni var izmantot kā galveno indikatoru.